Tere !

 
 

Teadaanded:

 
 

1957 aasta DeSoto Firesweep Station Wagon "Shopper"

Tehnilised andmed:

  Mootori töömaht :   325 CID (5,3L)
  Võimusus :   245 hp (182kW)
  Kiirendus 0-100 km/h :   11 sek.
  Istekohti :   6
  Uksi :   4
  Pikkus :   5522 mm
  Laius :   1989 mm
  Kõrgus :   1450 mm
  Kaal (tühimass) :   1920 kg
  Vedav sild :   taga

1957 aasta DeSoto'i reklaam: 1 ; 2

Tootmisaastad:

Sellise kerega mudelit toodeti aastal 1957.

Kere omadused:

DeSoto Firesweep oli odavama hinnaklassi mudel, mis ehitati kombineerides Dodge mudelitele omane kere ja raam ning DeSotole omased iluvõre, kroom detailid ja tagatiivad. Esiosa oli võetud konkreetselt Dodge Coroneti mudelilt.

Firesweep mudelivalikus oli universaal kerega 6 kui ka 9 kohaline kere, nelja ukseline sedaan, hardtop (B-piilariteta) nelja ukseline sedaan kui ka kahe ukseline hardtop. Ilma katuseta mudel tuli valikusse 1958.

Varustus:

DeSoto Firesweep standard varustusse kuulusid duubeldatud esituled, kahe käiguline automaat käigukast. Lisaks reklaamiti välja heade omaduste ja standarvarustusena torsoon esivedrustus, 14 tollised veljed ja lastelukuga uksed.

Lisavarustuse valikus olid konditisoneer, konditisoneer koos värske õhu soojendajaga, topelt antennid taga, elektriliselt välja tulev antenn, elektrooniline kell roolil, elektrooniline kell armatuuril, topelt summutid, nelja kambriline karburaator, tagurdustuled, põranda matid, LSD differentsiaal, küljepeegel, pidurivõimendi, elektrooniliselt reguleeritav iste ees, elektiaknad, raadio, taga lisa kõlar, tagaklaasi soojendus, toonitud klaasid, reguleeritava kiirusega kojamehed, ilukilbid, valge servaga rehvid, klaasipuhastus vedeliku pritse süsteem.

Mootorina oli valikus ainult üks V8 325CiD 5,3L mootor. Lisana sai tellida 2 kambrilise karburaatori asemel 4 kambriline karburaator.

Käigukastidena oli võimalik saada kahe või kolme käigulist automaat kasti või siis roolilt vahetatavate käikudega kolme käigulist manuaal käigukasti.

Auto hind esinduses:

3 169$

Huvitavad faktid:

DeSoto Fireseep Station Wagoni 9 kohalist mudelit kutsuti Exploreriks ja 6 kohalist mudelit Shopperiks.

Kui enamasti oli tollel ajal populaarseks kahe toonilised värvilahendused tehasest, siis Firesweep mudelitel oli võimalik kolme värvi kombinatsiooni tellida. Eri värvi sai tellida nii katuse, kere kui ka küljepaneeli. Kahjuks aga see eriti populaarseks ei osutunud, sest enamasti telliti katus kui ka külje detailid ühte värvi nagu oli tavaks kahevärvilistel autodel.

1957 toodeti DeSoto Firesweep Station Wagon "Shopper" mudeleid vaid 2 270.

Partnerid:

 

Reklaam: